HomeAlbaniaMinistrja Xhaçka takon nuncin apostolik në Shqipëri: Mbështetja e bashkëpunimi përtej përkatësive...

Ministrja Xhaçka takon nuncin apostolik në Shqipëri: Mbështetja e bashkëpunimi përtej përkatësive fetare

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, priti në një takim Nuncin Apostolik në Shqipëri, Shkëlqesinë e Tij, Monsignor Luigi Bonazzi.

Ministrja Xhaçka vlerësoi mbështetjen e vazhdueshme të Monsignor Bonazzi në çështjet humanitare dhe social-kulturore, të cilat sipas saj në kontekstin e harmonisë fetare në Shqipëri, shkojnë përtej përkatësive fetare.

Gjithashtu, Kryediplomatja Xhaçka vlerësoi lidhjet historike mes Shqipërisë dhe Vatikanit, duke theksuar se mbetet e gatshme për forcimin e mëtejshëm të këtij bashkëpunimi.

Source

Stay Connected
251FansLike
454FollowersFollow
Must Read
Related News